Bu Etkinlik İçin Covid-19 Önlemleri Alınmaktadır! Etkinliğe girmeden önce mutlaka HES kodu almalı ve almış olduğunuz HES kodunu etkinlik alanındaki yetkililere göstermeniz gerekmektedir.

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumanız için lütfen etkinlik alanında sosyal mesafe kuralına uyarak diğer etkinlik katılımcılarıyla aranıza en az 1 metre mesafe koyunuz.

İlgili etkinlikler için etkinlik alanına giriş koşulları aşağıdaki gibidir:

- T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiş kişiler ise 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir. 

- Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.

- Karşılaşmalara sadece aşı takvimini tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 geçirip, üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılabilecektir.

- 12 yaş altı katılımcılar etkinlik alanına giriş yapamayacaktır.

- 2021 - 2022 sezonunda Covid-19 tedbirleri gereği etkinliğe rakip takımın seyircileri alınmayacaktır.

Yurtdışında aşı olmuş katılımcılar için;

- T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan aşılardan herhangi birini yurtdışında tamamlamış kişiler aşı sürecini tamamladıktan sonra oluşturulan aşı sertifikaları ile önceki etkinliklere bilet alarak aşı sertifikalarını Passolige ibraz etmelilerdir. Aksi takdirde bilet transferi sistemsel olarak gerçekleşmeyecektir.

- T.C. kimlik numaraları ile Passolig kart çıkaran kişiler ise İl Sağlık Müdürlüklerine gidip aşılarını HES kodu ve T.C. kimlik numaralarını işletmeleri koşulu ile bilet transferi sağlanacaktır.

Etkinliğe giriş yapabilmek için aşağıdaki adımı uygulamayı unutmayın;

  • • Hayat Eve Sığar Uygulamasını açın,
  • HES kodu ayarları butonuna tıklayın,
  • • Açılan sayfada Risk Durumu, Aşı Durumu ve Hastalık Durumu sekmelerini aktif hale getirin ve kaydedin.

İlgilendiğiniz etkinliklerden anlık haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.