PASSOLİG NEDİR?

Description: Untitled:Users:air:Google Drive-av.ugurcakmak:14. PROJE:p-07 Biletalsat:Passolig Logo.png

 

1. Passolig Kartı nedir?

14 Nisan 2014 tarihi itibariyle Türkiye’de uygulanmaya başlanan yeni yasal düzenleme ile tüm Süper Lig maçlarına ve Türkiye’de Türk futbol takımlarının oynadığı bazı uluslararası maçlara giriş yapabilmek için kağıt biletler yerine resmi olarak istenen zounlu bir karttır. Pek çok maç etkinliğine kişilere özel çıkartılan Passolig Kartları ile girilebilmekte. Bu şekilde basılı biletler yerini elektronik biletlere bırakırken; taraftarlara, kuyruk beklemeden, hızlı, güvenli bir şekilde stadyumlara giriş imkanı, kulüplere ise taraftarlarını tanıma ve yeni gelir alanları oluşturma imkanı sağlanıyor.

 

2. Biletalsat.com’dan Passolig Kartı olmadan bilet satın alabilir miyim?

Tabi ki! Ama bazı hususları bilmende yarar var; Biletalsat.com, alıcının bizzat etkinliğe gidecek şartlarda olup olmadığını tespit edemez. Çünkü Biletalsat.com sadece kullanıcıların üyelik için gerekli şartlara sahip olup olmadığı bilgisini talep eder. Kişisel veriler politikamız gereği sizinle ilgili sadece bu bilgiler tutulur. Ancak bilet alırken size (Passolig gerekitirir, basılı bilet..) gibi uyarılara yer verir. Bu şekilde, satış ekranında göreceğiniz bilet şartlarını dikkate alarka ilerlersiniz. Eğer passolig kartınız yoksa ve bunu temin etmek istiyorsanız, bunu nasıl ve nerden temin edeceğiniz konusunda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır.

 

3. Passolig Kartı çıkartmak ücretli mi?

Evet ücretlidir. 14.04.2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe alınan 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yer alan hükümler nedeniyle uygulamaya giren E-Bilet sistemine uygun üretilen Passolig Kartlarından yıllık olarak E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli tahsil edilir. Kulüp bazında 22,12 TL, 22,50 TL, 29 TL, 30 TL, 35,50 TL, 39 TL ve 41,50 TL olarak yedi farklı yıllık E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli mevcuttur. E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli senede bir defa tahsil edilir, her yıl E-Bilet kullanım süresi uzatılarak kullanılabilir.

 

4. Yabancı uyruklu kişiler Passolig Kartı alabilir mi?

Yabancı uyruklu kişilerin de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında stadyumlara giriş yapabilmek için elektronik kart alması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, https://www.passolig.com.tr/  web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak Passolig Kart sahibi olabilir.

 

5. Passolig Kartını kim veriyor?

Sadece Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetkilendirdiği kuruluşlar passolig kartı vermeye münhasıran yetkilidir. Yetkili kuruluş 2018 tarihi itibariyle Aktif Yatırım Bankası A.Ş. olup yetkili internet sitesi şöyledir: https://www.passolig.com.tr/

 

*2021 - 2022 Covid-19 önlemleri dahilinde;

2021 - 2022 sezonunda deplasman tribünü koltuklarına ev sahibi takım seyircileri giriş yapacaktır. Misafir takım kategorisi alımlarında deplasman takım logolu Pasoliglere bilet gitmemektedir. Bu nedenle misafir tribünü bilet aldığınızda deplasman takım logolu Passoliginiz olmadığına emin olunuz.

İlgilendiğiniz etkinliklerden anlık haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.